Karambol, który niszczy dawne życie i daje nowe

O tym, że los jest nieprzewidywalny

Jesteś cudem” (https://www.taniaksiazka.pl/jestes-cudem-elzbieta-rodzen-p-1355310.html) to nowa propozycja wydawnicza od Elżbiety Rodzeń. Historia, pełna skrajnych emocji, oscylować będzie wokół perypetii dwójki młodych ludzi, których życie wywróci się do góry nogami ze względu na wypadek samochodowy, w którym będą uczestniczyć. Każde z nich będzie musiało zacząć wszystko od nowa, tęskniąc za dawnym życiem. Będzie się w nich wzbierało poczucie winy i chęć skończenia ze światem. Nie przypuszczają, że najlepszym lekarstwem na swoje rany są właśnie oni, dla siebie nawzajem.

Kamil prowadzi samochód, który w wyniku nieuwagi wpada w poślizg. Karambol jest potężny, ale chłopak ma wrażenie, że wychodzi z niego bez szwanku. Kiedy widzi krwawiącą dziewczynę nawet przez chwilę nie zastanawia się, czy to bezpieczne, by wyruszyć jej na pomoc. W ten sposób ratuje Mai życie. Odwiedza ją później w szpitalu i dowiaduje się, że w wyniku zgniecenia jej nogi doznały znacznego zdeformowania, nigdy już nie będzie baletnicą. Dziewczyna pogrąża się w żalu, a bohater stara się ją pocieszyć. Maja nie wie, kto tak naprawdę spowodował tragiczny wypadek, ale ma zamiar się dowiedzieć. Kamil na długo zatapia się w myślach o tym, co było i nie może tego dłużej ukrywać, chociaż z początku bardzo się stara.

Plaster na rany

Na jaw wychodzi kilka faktów z życia Kamila. Czytelnik rozumie w pełni jego zgorzknienie i wie, dlaczego zachowywał się tak a nie inaczej w przeszłości. Wie też, że nowy związek będzie dla niego jedynym sposobem, by ukoić skołatane myśli i wyrzuty sumienia. Chłopak dla Mai staje się jedynym ratunkiem, by w jakiś sposób ułożyć sobie życie na nowo. Ich związek trochę przypomina plaster na rany, który bardzo boli podczas zerwania. Wtedy też ujawnia to, co przez jakiś czas było bezpiecznie schowane, a teraz jątrzy się na ich oczach. Czy bohaterowie zaufają swoim uczuciom zanim zadecydują, że nie powinni się łączyć?

Autorka w dobry sposób przekazała sposób formowania relacji międzyludzkich i ogromną wartość, jaką niesie za sobą nadzieja. Bohaterowie przeżywać będą całą plejadę uczuć; od załamania i pesymizmu poprzez radość, szczęście i spełnienie. Ich poczynania nie są oczywiste, a przeszłość, o której dowiadujemy się dość późno sprawia, że decyzje, które podejmują nie zawsze są jasne. Czytelnik w całości zatopi się w historii i pozwoli sobie przeżywać wszystko razem z nimi. Zakończenie jest na swój sposób piękne, chociaż nie jest pozbawione bolesnej refleksji.

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com