Trudna opowieść o życiu czyli Elżbieta Rodzeń i “Jesteś cudem”

Rzadko kiedy sięgam po książki z gatunku romansów. Nie jest to w ogóle moja bajka. Na co dzień zaczytuję się w innych książkach. Jednak muszę przyznać, że dla twórczości Elżbiety Rodzeń zawsze zrobię wyjątek, dlatego ostatnio z wielką chęcią wzięłam do rąk jej najnowsze dzieło Jesteś cudem – TaniaKsiazka. Autorka ma w swoim pisaniu jakiś taki dar, który sprawia, że zawsze mam ochotę przeczytać jej książki. Po prostu nie tylko dobrze się je czyta, nie tylko wciągają, ale także zawsze mocno zapadają w pamięć i wzbudzają w czytelniku refleksje. Jej twórczość to nie jest tylko rozrywka, to coś więcej.

“Ty ją uratowałeś, niech teraz ona ma szansę uratować Ciebie”

Głównymi bohaterami “Jesteś cudem” jest dwoje młodych ludzi: Maja i Kamil. Poznają się w dość nietypowych, wręcz tragicznych, okolicznościach, bo podczas karambolu. Maja jest uczestniczką tego wypadku, a Kamil studentem ratownictwa medycznego, który całkiem przypadkiem zjawia się na miejscu tragedii, ale rusza nieść pomoc poszkodowanym. Można powiedzieć, że to on ratuje życie Mai. Kobiecie załamuje się cały świat. W skutek odniesionych obrażeń podczas wypadku musi pożegnać się ze swoimi marzeniami i planami. Już nigdy nie zostanie baletnicą, do czego dąży od wielu lat. Dziewczyna załamuje się, dlatego Kamil wyciąga do niej rękę i po raz kolejny ratuje jej życie. Mężczyzna sam ma za sobą bagaż wielu ciężkich doświadczeń, dlatego potrafi wyobrazić sobie, co czuje Maja. Para zbliża się do siebie, powoli coś między nimi się rodzi, ale czy pozwolą sobie na to? Czy pojawi się między nimi uczucie? Czy uda im się posklejać swoje życie? Czy złapią życiową równowagę? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły książki, dlatego z całego serca zachęcam do przeczytania tej książki. Naprawdę warto. To nie jest zwykły romans, to coś więcej, to prawdziwe życie.

Najważniejsze w życiu to mieć bratnią duszę

Elżbieta Rodzeń daje czytelnikom niezwykłą książkę, daje nam opowieść o dwóch poranionych duszach, które spotykają się w dość trudnych okolicznościach. To historia opowiadająca o poświęceniu się dla drugiego człowieka, o bolesnej przeszłości, o pogodzeniu się z tym, czego już zmienić nie można, ale także o przyjaźni, a może nawet i o miłości. Nie jest to łatwa książka, bo przecież porusza trudne tematy, które mogą dotyczyć niemal każdego. Jest to smutna powieść, ale dająca także takie światełko nadziei. Muszę przyznać, że autorka w świetnym stylu przedstawiła fabułę książki. Być może trochę zagrała na emocjach czytelnika, ale czy to nie o to chodzi w literaturze?

Jesteś cudem” to książka, która jest naprawdę potrzebna, która wzbudza tak wiele refleksji, że potem przez dłuższy czas trzeba zmagać się ze swoimi przemyśleniami. To po prostu potrzeba i bardzo wartościowa książka. 

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com