5 powodów dlaczego warto kupić dziecku klocki

O tym, że zabawa klockami przynosi dzieciom wiele korzyści, zdaje sobie sprawę wielu rodziców. Maluchy wykonujące budowle z klocków rozwijają umiejętności manualne, uczą się koncentracji, cierpliwości, pozytywnie wpływa to na ich rozwój intelektualny. Poniżej znajdziecie 5 powodów, dla których warto kupić dziecku klocki LEGO.

  1. Rozwój kreatywności

Niektórzy twierdzą, że z LEGO można wybudować wyłącznie to, co jest podane w instrukcji. Ogranicza nas jednak tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Poza tym można wybrać zestawy LEGO Classic, które umożliwiają stworzenie dowolnych obiektów. Dziecko dzięki temu rozbudza swoją wyobraźnię oraz kreatywność.

  1. Motoryka

Klocki trzeba łączyć, dopasowywać do siebie, układać – jest to doskonały sposób na rozwijanie motoryki. To bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka. Układanie kloców wpływa też pozytywnie na koordynację ruchów oko-ręka.

  1. Rozwój myślenia przestrzennego

Na początku dziecko nie potrafi łączyć w odpowiedni sposób elementów, ale z biegiem czasu zaczyna rozwijać się u niego myślenie przestrzenne, co jest bardzo niezwykle. Maluch uczy się na błędach i wiem, jak wykonać budowlę, żeby była trwalsza.

  1. Pomaga w nauce kolorów

Klocki LEGO są kolorowe, ich barwy są zazwyczaj nasycone, dzięki temu dziecko nie tylko rozwija umiejętności manualne, ale można nauczyć je kolorów i kształtów.

  1. LEGO – zakup na lata

Decydując się na zakup kloców, wybierajmy takie, które są oryginalne, tanie podróbki nie będą trwałe, poza tym mogą być po prostu szkodliwe dla zdrowia naszego maluszka. Takie klocki to inwestycja na lata.

2 komentarze do “5 powodów dlaczego warto kupić dziecku klocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 14 =