Dlaczego nie warto kupować chińskich podróbek LEGO?

W zalewie chińskich podróbek na rynku pojawiły się również klocki kompatybilne z LEGO. Czy warto kupić podróbki, czy lepiej zainwestować w oryginalne klocki od duńskiego producenta? Jaka jest różnica pomiędzy takimi zabawkami?

Klocki inspirowane i podróbki

W przypadku klocków trzeba wyróżnić dwa rodzaje zabawek. Pierwsze są mocno inspirowane oryginalnymi produktami, tak więc mają podobną konstrukcję, kształt, jednak mogą różnić się tematyką. Drugi nurt jest ciekawszy, ponieważ klocki wyglądają identycznie, jak oryginalne LEGO. W tym wypadku producent nie sili się na oryginalność i kopiuje zabawki 1:1, co jest zwykłą kradzieżą własności intelektualnej. Takie zabawki bez większych problemów można znaleźć w sieci na przykład na portalach aukcyjnych.

Czy warto kupować podróbki?

Chociaż klocki LEGO są droższe od klocków inspirowanych czy podróbek, warto wybrać te oryginalne. Powodów jest kilka. Po pierwsze nie możemy zgadzać się na kradzież własności intelektualnej, po drugie takie klocki z pewnością będą dużo gorszej jakości. Niektóre elementy nie będą do siebie pasować, dużo do życzenia pozostawia także sposób barwienia zabawek. Niestety niektóre klocki są malowane trującymi farbami, które są po prostu niebezpieczne dla naszego zdrowia. Kolejna ważna sprawa to dostosowanie zabawki do wielu dziecka. Jeżeli decydujemy się na zamówienie klocków na przykład bezpośrednio z Chin to nie można mieć pewności, co do tego, czy zabawki zostały wyprodukowane według norm obowiązujących w Unii Europejskiej.

Jakość za wyższą cenę

Decydując się na zakup kloców dla swoich dzieci, czy na prezent dla dzieci znajomych, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Nie należy sugerować się w tym wypadku wyłącznie niską ceną. Zestawy LEGO nie takie drogie, jak mogłoby się wydawać, poszczególne serie można kupić już za niecałe 100 złotych.

2 komentarze do “Dlaczego nie warto kupować chińskich podróbek LEGO?

  1. Klocki nie kosztują 400 zł tylko 100-200 raz na jakiś czas można się szarpnąć i kupić dzieciakom porządną zabawkę, a nie chińskie podróby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + seventeen =