Jak zastąpić komputer klockami Lego?

Obecnie problemy wychowawcze rodziców nie ograniczają się do redukcji nieprawidłowych zachowań względem rówieśników. Przez postępującą technologię oraz łatwy dostęp do komputera, czy smartfona dzieci zapominają o możliwości zabawy ze swoimi kolegami, zastępując świeże powietrze graniem na konsoli, czy komputerze. Problem jest o tyle ważny, że często dotyka także dzieci, które ledwo przekroczyły 7 rok życia. W jaki sposób zastąpić komputer zabawkami i czy można to zrobić za pomocą klocków Lego?

Pokaż dziecku możliwości

Przygotowane przez producenta zestawy Lego dostosowane są nie tylko do wieku użytkowników, lecz także do ich możliwości manualnych. Już nawet dziecko, które ukończyło 1 rok życia może nabyć własny zestaw klocków Duplo, które dzięki swojej bezpiecznej budowie dbają o malucha w trakcie zabawy. By odciągnąć kilkulatka od zainteresowania komputerem wystarczy wspólna zabawa. W końcu kto może pokazać dziecku lepiej możliwości zabawek, jeśli nie jego rodzice? Szczególnie, gdy mowa o klockach Lego odpowiadających na zainteresowania pociechy.

Klocki odpowiadające światowi wirtualnemu

Lego przygotowało ciekawą propozycję także dla tych dzieci, które w dużej mierze zainteresowane są światem wirtualnym. Mowa przede wszystkim o Lego Minecraft oraz Lego Star Wars- dzięki przeniesieniu świata gier komputerowych i filmów na rzeczywistą płaszczyznę dziecko spędzi więcej czasu na składaniu nowego modelu klocków, zamiast wykorzystać go przed ekranem komputera. Warto więc zainwestować w klocki, dzięki którym dziecko nauczy się bawić w świecie rzeczywistym.

2 komentarze do “Jak zastąpić komputer klockami Lego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 12 =