Klocki LEGO dla dziewczynki – jakie?

Klocki LEGO cieszą się ogromną popularnością na cały świecie i trudno się temu dziwić. To dobre rozwiązanie dla małych i większych dzieci. Dlaczego? Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, sprawia, że dziecko uczy się cierpliwości. Obecnie wybór klocków jest duży, są zestawy tematyczne dedykowane dla chłopców, dla dziewczynek, można kupić też zestawy Classic, które są uniwersalne i można zbudować z nich dosłownie wszystko.

Klocki LEGO FRIENDS

Firma LEGO oferuje sporo kloców tematycznych dedykowanych określonej płci. Dla dziewczynek w wieku powyżej 5 lat firma przygotowała zestaw o nazwie FRIENDS. Ten zestaw daje możliwość zbudowania sklepów, domów, placów zabaw, hoteli, wszystkiego, co przyjdzie dziecku do głowy. Wraz z klockami znajdziemy 5 dziewczynek – Emma, Olivia, Stephanie, Andrea i Mia są szalone, odważne i troskliwe. Każda z nich ma inny charakter. Zestawy LEGO FRENDS są dostępne w wielu wariantach,  każdy opowiada inną historię.

LEGO Movie – zestaw konstrukcyjny Lucy

Klocki LEGO Lucy składa się z trzech modeli, można zbudować motocykl Lucy, rampę, scenę do tańca oraz spa Kici Różek z wanną i umywalką. To dość prosty zestaw konstrukcyjny, do którego są dołączone są figurki Lucy oraz Kici Rożek. Klocki pobudzają wyobraźnię i kreatywność, mają świetne, wyraziste kolory. Z tej samej serii dostępne są także zestawy Terenówka Rexa, Trójkołowiec Stalowobrodego oraz Rexplorer Rexa.

2 komentarze do “Klocki LEGO dla dziewczynki – jakie?

  1. Bardzo ciekawe zestawienie, dzięki za poradę, w najbliższym czasie mam w planach kupić córce taki zestaw klocków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 10 =