Lego dla fanów Gwiezdnych Wojen

Można przypuszczać, że tym co składa się na niegasnącą popularność klocków Lego jest zdolność producenta do rozpoznawania trendów na rynku. W końcu nie od dziś zauważyć można, że Lego obok wypuszczania na rynek tradycyjnych zestawów z klockami coraz częściej stara się nawiązywać poszczególnymi konstrukcjami do świata popkultury. Właśnie to ma miejsce w przypadku stworzenia serii Lego Star Wars, która dedykowana jest fanom Gwiezdnych Wojen z całego świata. Co sprawia, że zyskały one tak dużą popularność wśród użytkowników?

Seria przeznaczona dla miłośników

Wiele osób, które obejrzało Gwiezdne Wojny niemal natychmiast łapie tak zwanego „bakcyla”, który nakazuje im zakupywać dziesiątki gadżetów związanych z filmem. Tak samo jest wtedy, gdy chodzi o klocki Lego. Nie tylko najmłodsi zainteresowani są nabyciem poszczególnych modeli, zwłaszcza z uwagi na stopień zaawansowania ich składania. Pytając dowolnego fana Gwiezdnych Wojen odpowiedź na pytanie „czy chciałbyś mieć na swojej półce Gwiazdę Śmierci?” jest oczywista: TAK! Lego umożliwia fanom nie tylko nabycie jej do swojego domu, lecz także samodzielne złożenie. Dzięki temu fani mogą na dłużej przenieść się do ulubionego świata.

Klocki i ich odniesienie do świata filmu

Producent klocków Lego stara się regularnie wypuszczać na rynek nowy zestaw związany z Gwiezdnymi Wojnami. Tym samym obecne na półkach sklepowych serie nawiązujące do 4, 5 i 6 części filmu doczekały się nowszych alternatyw. Wśród dostępnych klocków znaleźć można konstrukcję Gwiazdy Śmierci, robotów, czy latających pojazdów, charakterystycznych dla filmu.

2 komentarze do “Lego dla fanów Gwiezdnych Wojen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + seven =