Lego dla sześciolatka

Wybierając zabawki dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, należy zwrócić szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo, łatwe użytkowanie oraz materiał wykonania. Klocki LEGO cieszą się ogromną popularnością, obecnie można wybierać spośród różnych zestawów, więc każdy maluch powinien znaleźć coś dla siebie.

Nauka i zabawa w jednym

Klocki LEGO to nie tylko dobra zabawa, ale co ważniejsze sposób na rozwój zdolności poznawczych  dziecka. Maluch wykonujący budowle z klocków nie tylko rozwija swoje umiejętności manualne, ale rozbudza kreatywność, wyobraźnię, uczy się także cierpliwości, skupienia, koncentracji, co bez wątpienia przyda się mu w przyszłości. Do wyboru mamy zestawy tematyczne. Chłopcy najczęściej wybierają zestawy LEGO NINJA GO albo Minecraft, dziewczynki wolą zestawy Friends z figurkami  Lucy oraz Kici Rożek. Poszczególne serie są wykonane z uwzględnieniem rozwoju stopnia intelektualnego dziecka, także nie trzeba się obawiać, że maluch nie da ich ułożyć. Na każdym opakowaniu są oznaczenia wiekowe.

Zwracaj uwagę na oznaczenia

Chcą wybrać klocki dopasowane do wieku i zdolności manualnych dziecka, warto zwracać uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniach. Każdy zestaw klocków posiada przedział wiekowy, którym warto się sugerować podczas zakupów. Oznaczenia są ważne, podczas ich tworzenia producent brał pod uwagę nie tylko skalę trudności poszczególnych konstrukcji, ale również tematykę klocków oraz wielkość poszczególnych elementów.

2 komentarze do “Lego dla sześciolatka

  1. Ja zawsze mam na uwadze oznaczenia na klockach, bo boję się, że córka połknie element i problem gotowy.

  2. Tak, to prawda oznaczenia są pomocne. Dla sześciolatka można spokojnie wybrać zestaw tematyczny na przykład NinjaGO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 9 =