Nauka z Lego City? Sprawdź, jak to zrobić!

Wielu rodziców stawia na naukę swoich pociech na długo przed tym, nim pójdą do pierwszej szkoły. Problem polega jednak na tym, że czas skupienia kilkulatka oraz poziom jego zainteresowania jednym zajęciem maleje tym bardziej, im nauka ma bezpośredni charakter. Warto więc zastosować alternatywne sposoby, które nauczą kilkulatka podstawowych informacji o świecie angażując do tego całe jego skupienie. Można to zrobić poprzez zabawkę klockami Lego – w szczególności z serii City. W jaki sposób się tego podjąć?

Zdobywanie wiedzy przez zabawę

Poszczególne zestawy LEGO City przedstawiają pojazdy i budynki charakterystyczne dla miasta. Jeśli rodzicom zależy na zapoznaniu dziecka z funkcjami straży pożarnej, policji, czy nawet autobusów miejskich warto zrobić to za pomocą zabawek. Wspólne zajmowanie się składaniem klocków Lego to nie tylko forma zabawy, lecz także poprawa zdolności manualnych, a przede wszystkim zapoznanie się z ważnymi dla miasta i nie tylko służbami. Dziecko w dużej mierze zwraca uwagę na wiedzę, która została mu przekazana dyskretnie. Właśnie dlatego wspólna zabawa klockami da większe efekty, niż praca nad książką, czy tradycyjna rozmowa.

Informacje o funkcjach miasta

Zestawy Lego City są o tyle uniwersalne, że raz złożone modele mogą być wykorzystywane podczas wspólnej zabawy po upływie czasu. Tym samym konstruując kolejne modele tworzyć można całe miasta i utrwalać dziecku zdobytą wiedzę. Niemal natychmiast zauważyć można, że dziecko zna rolę policji, wojska, a jeśli rodzic umiejętnie przekażę wiedzę- także numery alarmowe. Nauka przez zabawę to najlepsza propozycja dla kilkulatka.

2 komentarze do “Nauka z Lego City? Sprawdź, jak to zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + thirteen =