Dlaczego Lego Duplo jest dobre dla malucha?

Pośród zalewu rynku artykułami dla niemowląt i dzieci nie wolno zapominać, jak ważną rolę w ich rozwoju grają zabawki. To dzięki korzystaniu z nich dziecko jest w stanie nabyć pierwsze umiejętności, między innymi dzięki naśladowaniu dźwięków, poznawaniu kształtów, czy struktur materiałów. W przypadku dziecka, które przekroczyło pierwszy rok życia nauka postępuje tak szybko, że niekiedy przeoczyć można moment, w którym nabyło ono pewne umiejętności. Te z kolei mogą być kreowane między innymi dzięki wykorzystywaniu klocków Lego z serii Duplo.

Rozwój kreatywności od najmłodszych lat

Klocki Lego kojarzą się nabywcom z drobnymi, kolorowymi elementami, które niekoniecznie mogą stanowić bezpieczną zabawę dla kilkulatka. Tymczasem LEGO Duplo to zestawy dedykowane pociechom, które przekroczyły pierwszy rok życia i ciekawe są świata. Klocki z tej serii to dużej wielkości elementy, które nie powodują problemu zakrztuszenia. Są one kolorowe i posiadają różne kształty, tak by nawet najmniejsze dziecko zainteresowało się ich wykorzystywaniem. Dzięki możliwości chwytania i łączenia klocków pociecha uczy się podstawowych umiejętności już od najmłodszych lat.

Czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie zabawy

Oczywiście, tak jak w przypadku zabaw maluchów innymi zabawkami, tak w przypadku Lego Duplo ważne jest, by oko na cały proces miała osoba dorosła. Nie należy się jednak obawiać o połknięcie drobnych elementów, ponieważ takich w Lego Duplo nie ma. Dodatkowo solidny materiał, z jakiego wykonane są klocki nie powoduje pęknięć i tym samym nie rozcina delikatnej skóry malucha.

2 komentarze do “Dlaczego Lego Duplo jest dobre dla malucha?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × one =