Klocki dedykowane najmłodszym – lego Duplo

Kiedy myślimy o zabawce dla maluszka, takiego który skończył już roczek, często pojawia się pustka w głowie. Jeśli nie pustka, to setki pomysłów z któych ciężko wybrać coś sensownego. Wtedy warto skupić się na klockach LEGO Duplo. Wydaje się to oczywiste, że markowe produkty będą dobrze wykonane, atrakcyjne dla dziecka, a przy tym bezpieczne.

LEGO Duplo – Skąd to się wzięło?

Produkowanie zabawek dla dzieci, które skończyły pierwszy rok życia jest o tyle skomplikowane, że dużą rolę podczas projektowania artykułów gra bezpieczeństwo maluchów. Wie o tym doskonale firma Lego, która podjęła się przygotowywania specjalnych zestawów klocków, przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Jest to o tyle ciekawe, że producent do tej pory zajmował się modelami wymagającymi składania niewielkich elementów w skomplikowane konstrukcje, a te niekoniecznie przeznaczone są do wykorzystywania przez dzieci. Co więc wiadomo na temat klocków Lego dla najmłodszych?

W trosce o bezpieczną zabawę

Przygotowywane do tej pory klocki Lego projektowane były tak, by z niewielkich elementów stworzyć możliwie jak najbardziej zachwycające konstrukcje. Te jednak nie nadają się do wykorzystywania przez najmłodsze pociechy, które w wyniku połknięcia klocków mogłyby narazić się na zakrztuszenie. Tym samym zestawy Lego Duplo to duże i niemożliwe do połamania klocki, które dedykowane są dzieciom w wieku od 1 roku do 5 lat. To właśnie dzięki nim pociecha ma możliwość zapoznania się z ciekawymi kształtami i kolorami, które będą towarzyszyć jej przez całe życie.

Rozrywka i nauka

Wielu rodziców decyduje się na nabycie klocków Lego Duplo z uwagi na ich edukacyjny charakter. Zabawa za ich pomocą nie jest jedynie źródłem rozrywki, lecz także zdobywania przez dziecko cennej wiedzy. Za ich pomocą można nauczyć kilkulatka kolorów, a także poprawić jego zdolności manualne. Jest to możliwe zwłaszcza dlatego, że klocki pozwalają na swobodne tworzenie konstrukcji przez dziecko.

2 komentarze do “Klocki dedykowane najmłodszym – lego Duplo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 13 =