Klocki lego – jaki zestaw kupić?

Klocki są jednym z ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Można stworzyć z nim niepowtarzalne budowle, rozbudzić w nim wyobraźnię i kreatywność. Zabaw klockami LEGO to doskonałe rozwiązanie, trzeba wiedzieć, jaki zestaw kupić.

Klocki Duplo dla najmłodszych

Na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór klocków, przy czym nie wszystkie będą oryginalne i dobre jakościowo. Nie warto sugerować się podczas zakupów wyłącznie ceną, klocki LEGO oryginalne będą wprawdzie droższe, jednak można mieć pewność co do nich jakości i bezpieczeństwa. Nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, ale tanie klocki mogą być wykonane niezgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa w Europie, chodzi głównie o toksyczną farbę, którą są barwione zabawki.

Zestawy LEGO  Duplo to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych, mogą się nimi bawić dzieci po 1 roku życia. Takie klocki są proste, zazwyczaj większe od standardowych elementów, aby maluch nie mógł ich połknąć. Zabaw klockami będzie rozwijać motorykę malucha, rozbudzać jego wyobraźnię, nauczy też cierpliwości.

Zestawy tematyczne dla większych dzieci

Dla większych dzieci producent przygotował zestawy tematyczne na przykład Friends, Harry Potter, Minecraft, Mixels i wiele innych. Ważne jest to, żeby przed zakupem zorientować się, jakie klocki chce otrzymać maluch, wiele starszych dzieci ma już własne preferencje i bardzo dobrze wiem, co brakuje im w zestawie.

2 komentarze do “Klocki lego – jaki zestaw kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 7 =