Najpopularniejsze zestawy klocków LEGO

Obecnie dzieci nie narzekają na brak zabawek, nie mniej jednak niektóre z nich są wyjątkowe, na przykład klocki LEGO.  Budowanie różnego rodzaju obiektów, tworzenie domów, podwórek, samochodów, ulubionych bohaterów z bajki – to duża frajda dla dzieci, ale również dla dorosłych. Klocki LEGO są legendarne i każde dziecko marzy o takim upominku. Jakie wybrać na początek?

Dopasuj klocki do wieku dziecka

Zestawy LEGO na swoich opakowaniach mają informację z przedziałem wiekowym, na co warto zwracać uwagę. Bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy jest najważniejsze, dlatego dla maluchów powyżej 1 roku życia producent przygotował klocki w większych rozmiarach, które trudno jest na przykład połknąć. Starsze dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym również znajdą coś dla siebie, w tym wypadku konstrukcje są zazwyczaj bardziej skomplikowane, wymagające większego zaangażowania. Jeżeli już dopasujemy klocki do wieku dziecka, przychodzi czas na wybór odpowiedniego zestawy. Możliwości jest naprawdę wiele. Zastanówmy się czy interesuje się maluch i jakie zestawy LEGO  posiada już w swojej kolekcji. Starsze dzieci przeważnie mają już swoje preferencje i dokładnie wiedzą, jaki zestaw chcą otrzymać.

Duplo, Friends, Classic

Jeżeli ktoś nigdy nie kupował klocków LEGO, na pewno będzie miał problem, żeby wybrać odpowiedni zestaw. Obecnie wybór jest ogromny, dlatego decyzja zakupowa nigdy nie jest łatwa. Jeżeli dziecko jest małe i jest to jego pierwszy zestaw kloców, dobrym rozwiązaniem będzie seria DUPLO. W przypadku starszaków dobrze sprawdzi się seria Classic, z której można ułożyć dosłownie wszystko, zawiera dużo elementów i schematów, które pomogą zbudować określony obiekt. Z klocków tematycznych dobrze sprawdzi się Friends albo Ninjago w zależności od preferencji dziecka.

2 komentarze do “Najpopularniejsze zestawy klocków LEGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =