Pomysł na prezent dla dziecka – klocki LEGO

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak się wydaje. W dzisiejszych czasach maluchy mają bardzo dużo zabawek, dlatego decydując się na sprawienie upominku dziecku, trzeba bardzo dobrze zastanowić się, co mu kupić. Klocki LEGO mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Jakie kupić?

Zabawka, która nigdy się nie nudzi

Większość dzieci uwielbia zabawy z wykorzystaniem klocków. Jest bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku maluch rozwija umiejętności manualne, uczy się precyzji oraz cierpliwości. Klocki to również doskonały sposób na rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dziecka. Można z nich tworzyć przeróżne budowle, domki, pojazdy czy ulubionych bajkowych bohaterów.

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór klocków, dostępne są  zestawy LEGO zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Pamiętajmy, aby klocki dopasować do wieku dziecka, niektóre małe elementy mogą okazać się niebezpieczne dla malucha. Dzieci potrafią stworzyć naprawdę ciekawe, niepowtarzalne budowle. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale klocki LEGO rozwijają intelekt i uczą koncentracji.

LEGO dla najmłodszych

Wybór klocków lego jest duży, mogą bawić się nimi nawet roczne dzieci, dla nich powstała specjalna seria LEGO DUPLO. Klocki w takich zestawach są oczywiście dużo większe od standardowych, charakteryzują je żywe kolory oraz figurki z różnymi elementami. Dobrym rozwiązaniem będzie także linia „Moje pierwsze zestawy” czy „Moja pierwsza gąsienica”.

2 komentarze do “Pomysł na prezent dla dziecka – klocki LEGO

  1. Zgadzam się z przedmówczynią, klocki są super i rozwijają kreatywność dziecka, czasami moja córka buduje takie rzeczy, że siadam ze zdziwienia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 18 =