Rozwój dziecka a klocki LEGO

Klocki to ponadczasowa rozrywka dla dzieci, ale nie tylko, klocki można układać całą rodziną, to duża frajda dla maluchów, ale również dla dorosłych. Lego to duńska firma, która od lat dostarcza klocki dla dzieci na całym świecie. Co mają wspólnego klocki LEGO z rozwojem dziecka? Wbrew pozorom bardzo dużo!

Rozwój funkcji poznawczych i umiejętności komunikacyjnych

Fenomen klocków LEGO zainteresował naukowców, dlatego postanowili sprawdzić ich wpływ na rozwój maluchów. Okazało się, że tworzenie budowli z kloców wpływa bardzo pozytywnie na funkcje poznawcze i umiejętności komunikacyjne. Najlepiej, jak dzieci bawią się klockami w grupie, choć samotna zabawa również przynosi wiele korzyści dla rozwoju intelektualnego dziecka. Dzięki zabawom klockami maluch uczy się również cierpliwości, koncentracji, rozbudza swoją wyobraźnię, kreatywność, co ciekawe takie zabawy są zalecane dzieciom cierpiącym na autyzm.

Jakie klocki kupić?

Po pierwsze najlepiej wybierać klocki oryginalne, zestawy LEGO wbrew pozorom nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Inwestując 100 złotych w zestaw,  możemy mieć pewność, co do bezpieczeństwa malucha. Podróbki bardzo często są wykonane ze słabej jakości materiałów, co więcej klocki mogą być barwione toksycznymi farbami. Obecnie w sklepach z zabawkami dziecięcymi można znaleźć klocki LEGO zarówno dla bardzo małych, bo na przykład rocznych dzieci, jak i dla starszaków w wielu przedszkolnym i szkolnym. Pamiętajmy, że zabawki dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpiecznie. Warto również zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe.

2 komentarze do “Rozwój dziecka a klocki LEGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 12 =